► RECENZE: Fenomén jménem LAMA

Byť bych to nečekala, naši širší rodinu poslední dobou nadchla lama. Že ji ještě neznáte? Lama je příjemná, poměrně rychlá a svižná karetní hra od MindOKu.

Na facebooku se o lamě coby horké novince roku 2019 poměrně hojně začalo mluvit už na podzim, ale jelikož dopisy Ježískovi už byly napsané, lama si musela na svoji chvíli počkat… Hned po novém roce se však objevila v akci, tak jsem objednala hned 4 kousky – pro sebe a mou sestru, jednu pro synovce za vysvědčení a tu poslední nečekaně “sbalili” babička s dědou…

 

Co hra obsahuje?

Na víku krabičky se vesele řehtá postava lamy. Krabička obsahuje balíček 54 karet s duhou na zadní straně. Sada obsahuje karty s číslicemi od 1 do 6 a také karty s lamou. Karta s lamou slouží jako sedmička a nula zároveň (tedy přechod mezi šestkou a jedničkou). Dále je v krabičce pytlík černých a bílých kulatých plastových žetonů. Ty představují trestné body. Úkol zní jasně – posbírat trestných bodů co nejméně! 

 

Jak se hraje?

Na začátku každého kola se každému hráči rozdá 6 karet. Jedna další karta se pak otočí doprostřed hrací plochy jako základ odhazovacího balíčku. Hráči mají možnost udělat jednu ze tří akcí – vynést kartu z ruky, dobrat si kartu z dobíracího baličku nebo odstoupit ze hry. Pokud kartu nemůžete zahrát, musíte se rozhodnout, jestli se vzdáte nebo doberete kartu a doufáte, že ji budete moct zahrát později. A za co vlastně můžete dostat trestné body? Za karty, které Vám zůstanou v ruce na konci kola. Přičemž lama je za celých 10 bodů (černé žetony). Trestné body za ostatní karty se udělují podle její hodnoty.

 

Komu je hra určena?

Hra je vhodná pro 2-6 hráčů. Podle autorů je vhodná od 8 let, ale hráčsky zkušenější děti ji zvládnou i dříve. Baví děti i dospělé bez ohledu na věk. V naší rodině to chytlo všechny – nejen mě, ale i babičku a dědu, sestry, synovce i neteře (9-17 let). Včera jsem dokonce naučila hrát lamu svého 4letého syna. Je sice pravdou, že ho musím hlídat, občas se ještě ptát, jestli má to nebo to, a když ne, tak mu přidat kartu z dobíracího balíčku, ale jinak mě zdatně poráží… Takže za nás lamu rozhodně doporučujeme! A najdete ji i v našem katalogu her.


Napsat komentář