► RECENZE: Fairy Trails, aneb pojďte s námi hledat cestičky v kouzelném lese…

Dnes Vám přináším recenzi na úžasnou logickou abstraktní hru Fairy Trails z dílny mého oblíbeného autora.

Komu je hra určena?

Hra Fairy Trails z autorského pera Uwe Rosenberga byla vydána v roce 2020 v nakladatelství Paper Plane Games a u nás zatím nebyla lokalizována. Hra je určena pro 1-2 hráče od 8 let, hrací doba je dle vydavatele kolem 15-20 minut. Hra musí každého hráče abstraktních her přilákat jednoduchostí pravidel a krásným pohádkovým motivem ze světa víl a trpaslíků. Grafika hry je geniálně jednoduchá a svými pastelovými barvami lahodí nejednomu oku.

Co hra Fairy Trails obsahuje?

Jelikož se jedná o karetní hru, má hra Fairy Trails kompaktní krabičku s motivem pohádkového lesa, domečku, víly a trpaslíka. Uvnitř kromě pravidel najdete 59 čtvercových karet, 19 žlutých a 19 fialových skleněných průhledných kamenů. Přípravy hry tak nezabere více než minutu – doprostřed herní plochy položíte startovací kartu, kterou poznáte podle jinak zbarvené rubové strany, zamícháte balíček karet a můžete začít.

Jak se hra Fairy Trails hraje?

Cílem hry je umístit co nejdříve všechny své kameny na herní plochu. Každý hráč, z nichž jeden hraje za víly a druhý za trpaslíky, na začátku hry dostane sadu 19 kamenů a 2 karty. Doprostřed herní plochy položíte startovací kartu. Jakmile je hráč na řadě, připojí jednu kartu ze své ruky k některé z karet, které už jsou vyložené na stole. Snahou hráčů je vytvářet síť uzavřených cest. Pokud hráč uzavře svoji cestičku, položí kámen vs své barvě na každý domeček, které na této trase stojí. Žluté cesty a domečky patří trpaslíkům, fialové vílám. Na konci tahu si hráč dobere novou kartu, aby měl v ruce zase dvě. Vítězem se stává hráč, který jako první položí svůj poslední kámen.

Hra má také sólo variantu pro hru 1 hráče. V tom případě hráč hraje za obě barvy a opět se snaží co nejefektivněji propojovat stezky tak, aby se co nejdříve zbavil všech kamenů. Čím méně karet k tomu spotřebuje, tím lépe. Skóre u sólové hry odpovídá právě počtu využitých karet.

Naše dojmy

Já miluju abstraktní hry, které mají jednoduchá pravidla, ale zároveň nutí člověka přemýšlet. A navíc prostě Uwe… Pro mě jeden z nejlepších autorů deskových her – většinu jeho tetrisovek mám a moc ráda hraju. Takže za mě je hra Fairy Trails skvělá. Nejčastěji ji hraju jako sólovku, případně s maminkou jako výplň mezičasu – obvykle hrajeme cca 10 minut jednu, než se připojí další hráči na “větší” hru. Nám se hra moc líbí a doporučujeme ji všem, kdo mají rádi svižné a rychlé abstraktní hry nebo se neradi učí složitá pravidla. Hru již brzy najdete v našem katalogu. Pravidla jsme pro Vás také přeložili a nastudovat je můžete zde.

Jestli nás ještě nesledujete, sledovat nás můžete na facebooku nebo instagramu, kam přidáváme fotky i spoustu zajímavých tipů.

Napsat komentář