► YouTube kanály, díky kterým budete vědět, jak se která deskovka hraje…

Znáte to, nových her plná skříň a nikomu se nechce studovat pravidla... Navíc občas má při čtení pravidel pocit, že to prostě nedává smysl... Naštěstí pro vás (i pro nás), existuje pár YouTube kanálů, kde nám dobré duše hry představují a pravidla vysvětlují.

DESKOFOBIE

Tým Deskofobie v čele s Petrem Čáslavou už od roku 2012 pravidelně přináší recenze, unboxingy či let's play videa. Každé pondělí navíc streamují Ranní kávu s Petrem, kde se můžete dozvědět nejen o novinkách z deskoherního světa, ale máte možnost se Petra na cokoliv ohledně her zeptat - vždycky moc rád odpoví a vysvětlí.

POD VÍKEM

Obsahuje kolem 400 videí se společenskými hrami: unboxingů a videonávodů. V souhrnu má Pod víkem více než 382 tisíc zhlédnutí.

iHRYsko

Slovenský e-shop www.ihrysko.sk představuje na svém YouTube kanále celou řadu her. Peťo a jeho tým pravidelně připravují videonávody a přináší celou řadu zajímavých informací z deskoherního světa. A taky mačky vo vreci.

PLANETA HER

Dvojice, která stojí za deskovkovým obchodem Planeta Her a vydavatelstvím REXhry, pro Vás pravidelně připravuje videonávody, unboxingy i přehledy deskoherních novinek. Na YouTube kanálu Planety her najdete více než dvě stovky videí, které mají tisíce zhlédnutí.

NITHRANIA

Nithrania je klub hráčů ze slovenské Nitry. Prostřednictvím videonávodů a ukázek her se snaží přibližovat společenské hry široké veřejnosti. Kromě slovenského kanálu mají i jeden anglicko-jazyčný.

KUBRT vs DESKOVKY

Krátká videa o deskových hrách z produkce významného recenzenta deskových her Kubrta. Zejména zde najdete krátké představení her a krátké komentované záznamy z hraní.

KRABICOVÉ KRÁLOVSTVÍ

Krabicové království již více než rok nabízí informace o rozličných deskových a karetních hrách. Mezi více než stovkou jejich videí najdete recenze a představení her, videonávody i soutěže. Jejich videa mají více než 35 000 zhlédnutí.

KLUB DESKOVÝCH HER PARDUBICE

Kromě více než sedmi desítek videonávodů nabízí na svém youtube kanále desítky recenzí a také několik videí zaměřených na barvení figurek. Videa Klubu deskových her Pardubice mají více než 272 tisíc zhlédnutí.

THE DICE TOWER

Pokud vám nevadí angličtina, celou řadu recenzí a videonávodů najdete na YouTube kanálu Toma Vasela, který kromě recenzí připravuje také TOP100 přehledy her, podcasty a mnoho dalšího.

A jaké další YouTube kanály s recenzemi a videonávody máte rádi Vy? Napište nám do komentářů.


Jestli nás ještě nesledujete, sledovat nás můžete na facebooku nebo instagramu, kam přidáváme fotky i spoustu zajímavých tipů.

Napsat komentář