► Deskové hry s dinosaury

Máte doma malého milovníka dinosaurů a proto hledáte hry, ve kterých se dinosauři objevují? Hry s dinosaury přehledně a na jednom místě. Přinášíme Vám přehled několika her, které zvládnou i menší děti a rozhodně se u nich společně skvěle pobavíte.

V našem katalogu her jsme hry s dinosaury pro snadnější vyhledávání seskupili do samostatné kategorie. Všechny hry s dinosaury, které si u nás můžete vypůjčit tak najdete v kategorii Dinosauři.

Hello Dino

Hello Dino - náhled krabiceHello Dino je paměťová hra z dílny rakouského Piatniku a dle výrobce je určena pro děti od 5 let. Hra je určena pro 2-4 hráče a obvykle nezabere více než 20 minut. Cílem hry je najít správná mláďátka podle barvy hnízda. Říkáte si, že je to snadné? Na první pohled ano, ale rozpustilá dinosauří mláďata si neustále mezi sebou vyměňují svá místa a způsobují zmatek. Kdo z hráčů si nejlépe zapamatuje, v jakém vejci se schovává správný dinosauřík? 

Hra je skvělá na trénování barev a navíc si děti (i dospělí) trénují paměť. Házíte kostkou a podle toho, jaká barva vám padne máte dvě možnosti - buď se podíváte pod skořápku vajíčka, které už je v hnízdě, nebo zatočíte kruhem a do hnízda si posunete vajíčko dle vlastního výběru, na které se pak podíváte. Pokud se barva dinosaura shoduje s barvou hnízda, získáváte kartu. Vaším úkolem je získat 5 karet různých barev.

U nás hru hrajeme se 4letým synem a moc nás baví, i když on se občas snaží podvádět a nachystá si dinosaury tak, aby byli ve svých hnízdech. Z našeho katalogu si hru Hello Dino můžete vypůjčit zde.

Dino crash

Dino crash je jednoduchá roll & move hra z dílny Dino. Hra je určena pro 2-5 hráčů, obvykle nezabere déle než 10-15 minut. Podle výrobce je hra určena pro hráče od 5 let, ale dle naší zkušenosti ji zvládají i mladší hráči. Hráči se promění v býložravé dinosaury a jejich úkolem je prchnout co nejdříve a co nejkratší cestou do bezpečí před aktivní sopkou. Kromě rychlosti je ale nutné zapojit i obezřetnost, na trase bude číhat proradný Tyrannosaurus Rex!

Roztomilé figurky 3D dinosaurů přidávají hře své kouzlo. Hra je opravdu velmi jednoduchá, ale děti baví. Syn si po odehraní několika partií vždy ještě vydrží hrát sám jen s figurkami dinosaurů.  Z našeho katalogu si hru Dino crash můžete vypůjčit zde.

Jurassic Snack

Jurassic Snack je rychlá strategická hra pro dva hráče od 7 let. Autorem této hry je Bruno Cathala a na český trh ji přináší Loris Games. Hráči přesouvají roztomilé 3D figurky býložravých diplodoků jako na šachovnici do oblastí, kde si nacpou svá břicha. Kromě chutné trávy čekají diplodoky žetony s různými efekty. Některé mohou povolat masožravého T-rexe, který může vyhnat soupeřovy diplodoky ze hry.

Cílem je nasbírat co nejvíce žetonů trávy, za které hráči obdrží na konci hry body. Každý se musí mít na pozoru, aby masožravý T-rex nedostal všechny jeho býložravce, jinak hru prohraje! Hra je variabilní - plány lze pokaždé rozestavět jinak. Z našeho katalogu si hru Jurassic Snack můžete vypůjčit zde.

Jurská véča - samostatná hra i rozšíření Jurassic Snacku

Skvělá zpráva navíc je, že MINDOK připravuje českou lokaci hry a kromě nového názvu Jurská sváča se připravuje také Jurská véča. Hrdiny hry budou pro změnu malí triceratopsové. Hra bude zcela nezávislá na hře Jurská sváča. Pokud však budete mít obě hry, můžete je zkombinovat do jedné týmové hry pro až 4 hráče.

Pexetrio - dinosauři

Pexetrio - dinosauři je zábavná hra pro 1-5 hráčů od 3 let. Na český trh ji přináší spolu s celou řadou jiných témat efko. Hra je inspirovaná pexesem, která děti zároveň i vzdělává. Děti se naučí poznávat různé dinosaury a rozlišovat je pomocí jejich typických znaků podle hesla „škola hrou“. Kromě toho, že si děti osvojí dinosaury zábavným způsobem, hra také napomáhá rozvíjet jejich logické myšlení a trénovat paměť hledáním trojice kartiček s vyobrazením různých dinosaurů a jejich typických znaků.

Součástí hry jsou nejen odolné kartičky, ale také hrací arch pro doplňkovou hru LOTO-TRIO a mini encyklopedie, která nabízí další varianty hry pro ještě větší zábavu. Z našeho katalogu si hru Pexetrio - dinosauři  můžete vypůjčit zde.

V kapse – dinosauři

V kapce - dinosauři - náhled obalu hryHra V kapse! vychází z principu známé dětské hry V kostce! (Brainbox) od Albi, je určena pro děti od 5 let. Menší karetní balení si můžete vzít s sebou do baťůžku a zabavit se tak i na cestách. Hra V kapse! procvičuje paměť i postřeh. Na kartách jsou známé druhy dinosaurů a navíc vždy nějaká zajímavá informace o nich. Zkusit můžete dvě různé variantyhru na paměť, kde hrají najednou všichni hráči nebo bonusovou hru, kde hledáte rozdíly mezi ilustracemi na kartách.  Z našeho katalogu si hru V kapse – dinosauři můžete vypůjčit zde.

Her s dinosaury je na trhu celá řada - samozřejmě najdete takové klasiky jako pexesa nebo kvarteta, ale i spoustu jiných kousků. Níže uvádíme pro inspiraci další hry s dinosaury, které jsme ale zatím neodzkoušeli, ani je nemáme v naší půjčovně.

Pro děti od 3 let

• BAREVNÝ DINOSAURUS (DOTTY DINOSAURS) - hra pro 2-4 hráče od 3 let. Cílem hry je najít barevnému dinosaurovi jeho ztracené puntíky.
• DINOSAUŘI, DO VANY! (DIRTY DINOS) - hra pro 2-4 hráče od 3 let. Cílem hry je naplnit vanu dinosaury. Vítězem se stává hráč s největším počtem bublin.
• ZÁVODY DINOSAURŮ (DINOSAUR RACE) - hra pro 2-4 hráče od 3 let. Cílem hry je dostat se jako první k cílové čáře.

Pro děti od 4 let

• MATCH - DINOSAUŘI - logická hra pro 2 hráče od 4 let na principu piškvorek. Cílem hry je uspořádat 5 kostek s obrázky dinosaurů v řadě (vodorovně, svisle nebo diagonálně). Hra je v kompaktním boxu. V naší půjčovně najdete hru Match s motivem Tlapkové patroly

Pro děti od 5 let

• BATASAURUS - KARETNÍ HRA - hra pro 2-4 hráče od 5 let. Skvělá akční přebíjená s prvky paměťového pexesa.
• BRAINBOX - V KOSTCE! DINOSAUŘI - hra pro 1-8 hráčů od 5 let. Desetiminutová hra na procvičení paměti a vědomostí aneb co si zapamatujete za 10 vteřin? Cílem hry je za 10 minut nasbírat co nejvíce karet s dinosaury.

Pro děti od 6 let

• DINOSAUŘI: TAJEMNÉ OSTROVY - smart hra pro 1 hráče od 6 let z dílny MINDOK. Cílem hry je důmyslně rozmístit části ostrovů tak, aby červení masožraví T-Rexové v žádném případě neohrožovali mírumilovné zelené býložravce.

Pro děti od 7 let

• UNO: JURSKÝ SVĚT - hra pro 2-10 hráčů od 7 let. Cílem klasické hry UNO v designu strhujícího Jurského světa je co nejrychleji se zbavit všech vašich karet tím, že postupně vyhazujete karty shodující se s vrchní kartou odkládacího balíčku.

Pro děti od 8 let

• DINOSAUR ISLAND - hra pro 1-4 hráče od 8 let. Cílem hry je sbírat DNA vyhynulých dinosaurů, zkoumat jejich sekvence, a pak se je pokoušet nakombinovat tak, abyste tato prehistorická stvoření probudili zpět k životu.

Napsat komentář