Velikonoční QWIRKLE

60,00 

Představte si piškvorky a Scrabble dohromady. A právě to je Qwirkle – navíc s veselými velikonočními vajíčky.

Popis

Qwirkle je abstraktní hra, jejímž cílem je skládat řady velikonočních vajíček tak, aby v řadě byla vajíčka stejné barevné kombinace nebo vajíčka se stejným vzorem. Sada obsahuje 108 dílků.

Jedná se o předlohu hry ke stažení ve formátu PDF a k vlastnímu vytištění. Předlohu doporučujeme vytisknout na formát A4. zalaminovat a poté nastříhat na čtverce.

Po zakoupení je odkaz pro stahování aktivní po dobu 60 dní, můžete opakovaně stahovat max. 5x.

 

PRAVIDLA HRY

Cílem hry je skládat řady velikonočních vajíček tak, aby v řadě byla vajíčka stejné barevné kombinace nebo vajíčka se stejným vzorem.
Hru zahajuje hráč, který má nejvyšší počet kostiček, které sdílí jednu vlastnost – tedy vzor nebo barvy.

Ve svém tahu můžete udělat jednu ze tří věcí:

  1. Přidat jeden dílek do mřížky a jeden si dobrat, abyste jich měli v ruce šest.
  2. Přidat do mřížky dva či více dílků. Všechny zahrané dílky musí sdílet jednu vlastnost, buď vzor nebo barvy. Dílky musí být zahrány do jedné řady, ačkoli se nemusí dotýkat jedna druhé. Zase si doberete do šesti dílků v ruce.
  3. Vyměnit některé z vašich kostiček za jiné.

Když vytvoříte řadu, získáte jeden bod za každý dílek v řadě. Stejně tak když přidáte dílek do existující řady, získáte jeden bod za každý dílek v oné řadě, a to včetně dílků, které ji už tvořily. Jeden dílek může přinést dva body, pokud je součástí dvou různých řad. Dalších šest bodů získáte, pokud dokončíte řadu šesti kostiček – ta se nazývá qwirkle.
Řady více než šesti kostiček nejsou dovoleny.
Pokud již nejsou k vytažení žádné dílky, hra pokračuje jako před tím, ale hráči si na konci svého tahu ruku nedoplňují. Hráč, jenž spotřebuje všechny své dílky, ukončí hru a získá bonus šest bodů. Hráč s nejvyšším počtem bodů vítězí.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Velikonoční QWIRKLE“