Pictomania

10,00 

Pictomania je netradiční kreslící hra, ve které každý hráč bojuje pouze za sebe. V každém kole si hráči vylosují slovo, které mají nakreslit tak, aby je ostatní poznali.

Popis

Pictomania je netradiční kreslící hra, ve které každý hráč bojuje pouze za sebe. V každém kole si hráči vylosují slovo, které mají nakreslit tak, aby je ostatní poznali. Protože je odměňována i rychlost,  snažíte se požadovanou věc nakreslit co nejrychleji a zároveň co nejdříve poznat kresby ostatních. Hráči dostávají body od soupeřů za správné odpovědi podle pořadí, ve kterém tipovali. Pokud se vám obrázek nepovede, body které soupeřům nerozdáte, sami odečítáte. Slova, ze kterých se pro dané kolo losuje jsou pro všechny viditelně na šesti kartičkách po sedmi slovech. Každý hráč si vylosuje symbol karty a číslo řádku. Teprve tato kombinace mu určí slovo, které kreslí.

Hlavní kouzlo hry spočívá v tom, že slova najdete na kartičkách vždy se šesti dalšími s podobným významem. Když na obrázku poznáváte nějakou zeleninu, můžete se vsadit, že jedna kartička bude na sobě mít celou řadu druhů zeleniny. Obdobně potkáte kartičky s pohádkovými bytostmi, zvířaty atd. Dostatečně odlišit vylosované slovo od ostatních tak není vždy jednoduché. Kartičky jsou proto dle obtížnosti rozděleny do čtyř skupin od nejjednodušších věcí až po náročné abstraktní pojmy.

Jestli máte rádi slovní hry i kreslení, Pictomania je pro vás jako stvořená! Originální jednoduchý, ale funkční nápad vám přinese spoustu hodin zábavy při malování, tipování i diskusi nad nakreslenými obrázky.

kategorie B Vlaada Chvátil
min. 3 hráči - do 6 hráčů Dino (2011)
od 9 let čeština
do 20 minut    
Hra obsahuje: 6 kreslicích tabulek, 6 černých smývatelných fixů, 6 hadříků, 35 hodnotících žetonů, 42 tipovacích karet, 13 černých karet, 2 stojánky na karty, 96 oboustranných karet se slovy, pravidla hry

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Pictomania“