Patchwork Doodle

4.00 out of 5
(Hodnocení: 1)

10,00 

Doodle je vydařená kreslící varianta výborné dečkové hry Patchwork, kterou si může zahrát až šest hráčů.

Popis

Doodle je vydařená kreslící varianta výborné dečkové hry Patchwork, kterou si může zahrát jednotlivec nebo až šest hráčů. Všichni hráči hrají současně. Na list se sítí 9x9 zakreslují dílky deky, které jim předepíše karta. Dílky se skládají z různého počtu čtverečků a mají různé tvary. Hráči je mohou libovolně otáčet. Jejich cílem je zakreslit je do sítě co nejefektivněji; tedy aby po každém kole dosáhli co nejvyššího skóre.

Při hře mohou využít speciálních akcí, které jim umožňují jednou za hru:

  • zakreslit dílek z jiné než předepsané karty,
  • vyplnit jeden prázdný čtvereček v síti,
  • rozdělit dílek na dva,
  • využít podruhé jednu z předchozích akcí.

Po každém kole se počítají body. Je na každém hráči, které čtverečky při bodování uplatní. Ve hře Patchwork Doodle není ani samotné počítání bodů jen bezduchým sčítáním - i zde se dají nahnat body.

kategorie B Uwe Rosenberg
pro 1-6 hráčů LookOut Games
od 8 let čeština, slovenština
do 20 minut

Hra obsahuje: bloček s 80 oboustrannými listy, 6 tužek, 10 startovacích karet, 30 karet s dílky, kostku, žeton, pravidla hry

1 recenze Patchwork Doodle

  1. 4 out of 5

    Pavlína

    tahle kreslící hra je dle mého názoru skvělou průpravou pro děti, než se dostanou ke Kartografům. Jelikož Kartografy miluju, byla pro mě tato hra trošku zklamání – ale rozhodně ji nezatracuji a občas ji vytáhneme – navíc se dá skvěle hrát na dálku přes messenger, což je v této době také výhoda.

Přidat recenzi