Logorelo

5,00 

Karty Logorelo byly vyvinuty ve spolupráci s předními odborníky s rozsáhlou logopedickou praxí a jejich účelem je usnadnit procvičování výslovnosti složitých hlásek L-R-Ř.

Popis

Logorelo vás nenechá mlčet. Lze s ní hrát 2 typy her: Logorelo, které se hraje jako zjednodušené prší, nebo Logomemo, při kterém si děti trénují i paměť. V obou případech platí, že během pár minut odříká každý hráč velké množství zapeklitých slovíček a tím si procvičí výslovnost L, Ř či R.

Krabička obsahuje 3 samostatné sady karet, které se liší obrázkem na rubu. Každá sada obsahuje 16 karet a je vhodná pro procvičení jedné hlásky. U každé sady naleznete i přehledovou kartičku, kde jsou jednotlivé obrázky správně pojmenovány.

S kartami lze hrát dvě samostatné hry – LOGORELO a LOGOMEMO.

Hra LOGORELO probíhá podobně jako prší. Hráči hrají postupně, drží karty skrytě v ruce, a pokud na nich mají obrázek, který zvolil hráč před nimi, mohou svou kartu umístit na odhazovací balíček. Následně „mění“, tj. nahlas řeknou jiný obrázek na zahrané kartě. Kdo se první zbaví karet, vyhrává.

Ve hře LOGOMEMO si hráči musí zapamatovat obrázky na kartě a po jejím zakrytí je všechny zopakovat. Kdo si zapamatuje první 3 karty, vyhrává.

V obou hrách děti naprosto nenásilně nahlas opakují předem vybraná slova a procvičují výslovnost složitých hlásek. Obrázky na kartách jsou voleny tak, aby byly pro děti přitažlivé, aby je děti snadno poznaly a aby obsahovaly procvičované hlásky ve všech důležitých pozicích – na začátku, uprostřed i na konci slova. V kombinaci s různými hláskami. Držení karet jednou rukou ve vějíři a jejich hraní druhou rukou není pro děti tohoto věku samozřejmé. Procvičení drobné motoriky je pro logopedii rovněž klíčové.

kategorie A neuveden
min. 2 hráči – do 5 hráčů Loris Games (2016)
od 5 let čeština
do 10 minut

Hra obsahuje: 3 sady karet (16 karet v každé sadě), pravidla hry

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Logorelo“