Jízdenky, prosím! – Evropa

5.00 out of 5
(Hodnocení: 4)

15,00 

Veleúspěšná hra o stavbě železnic po celé Evropě.

Popis

Jízdenky, prosím! postaví hráče do rolí stavitelů železničních tratí v Evropě – čím rozrostlejší vlakovou síť vybudují, tím blíže se dostanou k vítězství. Další body pak lze získat za propojení důležitých měst nebo za nejdelší souvislou trať. To vše je postaveno na jednoduchých pravidlech, která hráče přímo vybízejí ke konkurenčnímu boji s protivníky. A právě na něm je založena neobyčejná krása této hry – neexistuje totiž nic příjemnějšího, než na poslední chvíli postavit koleje tak, abyste přebrali soupeři nejdelší cestu a zároveň mu tak zabránili v jejím dalším prodlužování.

Kategorie C Alan R. Moon
pro 2-4 hráče Blackfire
od 8 let čeština, slovenština
do 60 minut

Hra obsahuje: 1 herní plán s mapou železniční sítě Evropy; 240 barevných vagonků (45 modrých, červených, zelených, žlutých a černých + 3 náhradní v každé barvě); 144 ilustrovaných karet: 110 karet vozů (12 od každé barvy - fialové, bílé, modré, žluté, oranžové, černé, červené a zelené + 14 lokomotiv), 1 přehledová karta, 30 karet vlakových linek 1 bonusová karta „Nejdelší trať“; 1 propagační karta dalších herních map; 1 propagační karta vydavatele Days of Wonder; 5 dřevěných ukazatelů získaných bodů (1 pro každého z hráčů - modrý, červený, zelený, žlutý a černý), pravidla hry

4 recenze Jízdenky, prosím! – Evropa

 1. 5 out of 5

  Děda Lojza

  Vynikající hra velmi se nám líbí, hlavně když porážíme o generaci mladší hráče

 2. 5 out of 5

  Ema

  Tahle hra stála dlouho mimo můj okruh zájmu, ale nakonec jsme jí podlehli, hrajeme dost často a dokonce přemýšlíme, že pořídíme rozšíření či jiné mapy (láká nás Asie nebo ČR).

 3. 5 out of 5

  Miluška

  Obzvlášť ve 4-5 lidech je to pěkný brutus 😀 obzvlášť, když vám ostatní berou tratě 😀

 4. 5 out of 5

  Gabriela (ověřený vlastník)

  Hru jsem chtěla dlouho zkusit, moc se mi líbila, díky vyzkoušení jsem hned objednala vlastní.

Přidat recenzi