Brazil: Imperial

20,00 

Vžijte se do role jednoho z velkých panovníků minulosti a prokažte svoji statečnost! Získáte rozsáhlé a bohaté území, avšak cesta k prosperitě je plná výzev.

Popis

V Brazil: Imperial budete prozkoumávat nová území, spravovat zdroje, stavět budovy, vytvářet obchodní prostředí, získávat podporu největších osobností země a verbovat silnou armádu, abyste uhájili své zájmy proti konkurenčním státům. Pokud se správně rozhodnete, můžete splnit mise a postoupit do pokročilejšího historického období. Získáte tak nové zajímavé možnosti rozvoje a vítězné body navíc. Pamatujte, jen ten nejlepší panovník si nakonec zaslouží titul brazilského císaře a vybuduje novou éru prosperity, svobody a míru!

Na modulárním herním plánu, ztvárňujícím skutečné brazilské regiony, využijete kombinaci worker placementu, area majority a jednotlivých schopností k vybudování říše v Brazílii mezi 16. a 19. stoletím. Začínáte výběrem jednoho z dostupných panovníků a jeho osobní herní desky a komponent. Někteří panovníci jsou silní v boji, zatímco jiní upřednostňují vědu nebo průzkum. Po výběru panovníka obdržíte úkoly, které vás posunou do nové éry, čímž získáte přístup k dalším mocenským stavbám při přechodu do druhé a třetí éry hry, a poté si vyberete výchozí bod na společné mapě.

Brazil: Imperial byla vyvinuta jako "Euro X", nový herní koncept kombinující eurohry (ve kterých sbíráte a spravujete zdroje) a hry 4X (ve kterých objevujete, expandujete, využíváte a vyhlazujete). V této hře byl také představen nový koncept map. Všechny mapy jsou odlišné a vytvořené pomocí modulárních hexových desek, které ztvárňují skutečné oblasti Brazílie a světa. V každé hře se můžete zaměřit na správu zdrojů, boj nebo kombinaci obojího, v závislosti na volbě panovníka a interakci s ostatními hráči.

Kategorie D Zé Mendes
pro 1-4 hráče Tlama Games (2021)
od 14 let čeština
90-120 minut BGG >> 7,7

Hra obsahuje: 1 herní deska, 14 dílů mapy, 4 desky hráčů, 5 destiček panovníků, 89 šestistěnných destiček, 12 akčních žetonů, 58 dřevěných surovin, 32 dřevěných paláců, 20 dřevěných jednotek, 24 dřevěných výrobků, 24 karet obrazů, 24 karet úkolů, 20 karet zlata, 24 karet boje, 4 žetony (+1), 1 bodovací bloček, 1 pravidla, 1 historická příručka

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Brazil: Imperial“