Bastille

20,00 

Ve hře Bastille budete skrze zvyšování svého vlivu v klíčových oblastech herního plánu podporovat Francouzskou revoluci.

Popis

Je předvečer Francouzské revoluce a vy jste se stali vůdci jedné revoluční skupiny, která se snaží zajistit si nejlepší pozici v hnutí kvůli blížícím se událostem. K tomu budete ale potřebovat peníze, vliv, vůdce revoluce, zbraně k jejich vyzbrojení a mnoho dalšího.

Bastille je dražící hra, ve které má každý hráč tři dílky vlivu. Ty budou postupně umisťovat na na jedny ze sedmi budov v Paříži. Potom, co takto umístí všechny své dílky, vyhodnotí hráči každou z budov v pořadí od toho, kdo umístil nejvíce vlivu. Ten navíc dostane ještě speciální bonus. Každá budova má na sobě ale jen po třech pozicích k umístění vlivu, takže hráči budou muset mít svoji alokaci promyšlenou.

Pro každé kolo se vždy vytáhne náhodná mise, která hráčům řekne, které z mnoha různých předmětů a symbolů, co jsou ve hře, se musí daný tah sbírat, protože budou bodovány. Po čtvrtém a osmém (posledním) kole hráči obodují své vůdce, pozici na počítadle Bastilly a splněné tajné mise. Vyhrává hráč, který po osmém kole bude mít nejvíce bodů. Ten se pak stane revolučním vůdcem.

Kategorie D Christoph Behre
pro 3-4 hráče Queen Games (2018)
od 12 let slovenština, angličtina, francouzština
do 60 minut

Hra obsahuje: 1 herní desku, 2 desky katakomb, 2 dílky závěrečného bonusu, 8 dílků Versailles, 24 žetonů zbraní, 20 karet misí, 35 karet postav, 1 ukazatel začínajícího hráče, 58 mincí, 1 sáček, 1 deska misí, 1 svazek pravidel + 1 přehled pravidel, 48 ukazatelů vlivu, 80 kostek přisluhovačů, 1 ukazatel bodování a 1 ukazatel Bastilly, 1 dílek přičtení 50/100 bodů

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Bastille“